نت نارنگی ماندارین

مشبک مرکبات; نام های دیگر: ماندارین، ماندارین

گروه:بوی مرکباتی

نت نارنگی ماندارین

نارنجی ماندارین یک میوه مرکبات آبدار است که به عنوان ماندارین یا ماندارین نیز شناخته می شود. نام گیاه شناسی این گیاه گرمسیری و گرمسیری مرکبات است. ماندارین ها از چین سرچشمه می گیرند، جایی که از لحاظ تاریخی به عنوان نمادی از خوش شانسی در نظر گرفته شده اند و در جشن های سال نو چینی معنای مقدس مهمی دارند.

امروزه نارنجی ماندارین در همه کشورهای منطقه مدیترانه و همچنین در مناطق گرمسیری و گرمسیری جهان کشت می شود. آنها در قرن 10 در سراسر آسیا گسترش یافتند، در اوایل قرن 19 به اروپا رسیدند و در سال 1882 در ایالات متحده در دسترس قرار گرفتند، زمانی که شش میوه نارنگی "شاه" از سایگون به کالیفرنیا فرستاده شد.

چندین گونه مختلف از این میوه وجود دارد که برخی از محبوب ترین آنها ماندارین (از چین)، نارنگی (به نام طنجه، شهری در شمال مراکش، جایی که نارنگی ها برای اولین بار از چین وارد شد)، دانسی، کلمانتین و ساتسوما هستند. (از ژاپن). به طور کلی، پرتقال ماندارین بسیار شیرین تر از سایر اقوام مرکباتی خود است، اما طعم آن از نوع به نوع دیگر متفاوت است و ممکن است از بسیار شیرین تا تقریبا تند و ترش متغیر باشد. پرتقال ماندارین با پوست نارنجی روشن آنها که به راحتی پوست می شود ، و بخش های داخلی گوشتی پر از آب میوه شیرین متمایز می شوند.

محصولات با نت نارنگی ماندارین مشاهده همه