Loading...

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های شرکت یانی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های شرکت یانی  تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات شرکت یانی اقدام کند.
همچنین وبسایت یانی یک بستر خرید عطر آنلاین است،.

شرایط خرید و فروشگاه
وبسایت یانی ،یک فروشگاه خرید انلاین عطر است و در ان عطر های مشابه سازی شده و لاین تخصصی خود این فروشگاه که همان عطر های نیش است به فروش می رسد
این عطر های به دو غلظت پرفیوم و اکسترا د پرفیوم موجود بوده و در قسمت توضیحات هر یک از عطر ها ،نوع غلظت انها ذکر شده است.
از انجا که عطر جنبه بهداشتی داشته و باز شدن ان به مسابه غیر قایل تعویض بودن ان است ،لطفا در هنگام خرید دقت را به عمل اورده و کاملا متن هر یک را مطالعه کنید تا در هنگام استفاده با چالش مواجه نشوید.
در هنگام خرید از بستر سایت اگر با مشکلی مواجه شدید می توانید با شماره های مندرج در قسمت تماس با ما ،ارتباط گرفته تا مشکلاتان را اپراتورهای شرکت یانی بر طرف سازند.
اگر در هنگام پرداخت از حساب شما وجهی کسر گردید و ثبت سفارش شما نهایی نشد، با اپراتور های قسمت پشتیبانی تماس گرفته و لازم به ذکر است که حداقل زمان برگشت وجهه به حسابتان 72 ساعت کاری بوده و کمتر از این زمان این اتفاق نمی افتد .

ارسال
کلیه بسته های شرکت یانی توشک شرکت های معتبر زیر نظر (شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران) ارسال شده و همین امر باعث می شود تا امنیت و سلامت تمامی محضولات ما تضمین شده باشد.
لازم به ذکر است که هزینه ارسال توسط خود مشتری پرداخت می شود و مبلغ ان در صفحه مورد نظر درج می شود

گارانتی  و ضمانت
در هنگام دریافت بسته از شرکت های پستی نکات زیر را رعایت کرده تا محصول شما شامل گارانتی یانی شود
1
در هنگام دریافت مرسوله ( بسته ) از شرکت پستی به بسته بندی جعبه توجه کنید و این بسته بندی باید شامل سلفون و هولوگرام هم بر روی جعبه پستی و هم بر روی جعبه عطر باشد و در صورت نبود جمع این شرایط لطفا مرسوله را از شرکت پست دریافت نکرده تا دلیل این اتفاق مشخص شود.
2
در هنگام دریافت و باز کردن جعبه لطفا قبل از بازکردن جعبه عطر، بلاتر موجود در ان بسته را استشمام کرده و در صورت ارتباط گرفتن با ان ،خود بسته بندی را باز کنید و از عطر خود لذت ببرید . در صورت ارتباط نگرفتن می توانید با هماهنگی با شرکت یانی بسته را عودت فرستاده تا رایحه شما تعویض گردد.
تمامی هزینه های برگشت و ارسال دوباره با خود مشتری بوده و اگر هم اتفاقی از قبیل شکستن یا گم شدن بیفتد ،شرکت یانی هیچ مسئولیتی ندارد.

شکایات و پیگیری ها

1 اگر در هنگام تحویل مرسوله خود از شرکت های پستی، بسته دریافتی دارای سلفون و هولوگرام یانی نبود لطفا از دریافت آن خودداری کرده و بسته را عودت دهید و این موضوع به شرکت یانی اطلاع دهید. پیگیری این موضوع در صورت اطلاع دادن شما با شرکت یانی است در غیر این صورت هیچ گونه مسئولیتی بر عهده شرکت یانی نخواهد بود.

2 لطفا در هنگام دریافت بسته حتما آن را باز کرده و از سلامت ادکلن خود مطمئن شوید

در صورتی که ادکلن شکسته بود یا اتفاقی برای آن افتاده بوده، از دریافت آن خودداری کنید

ثبت شکایت در این باره از شرکت پستی به عهده مشتری است ولی پیگیری این موضوع با شرکت یانی بوده و تمام تلاش خود را در این قسمت برای مشخص شدن موضوع انجام می دهد

شرایط و مقررات استفاده

 از وبسایت یانی

1) مقدمه

جناب آقای امیر حسین عطاریانی به عنوان مدیریت فروشگاه یانی در این سند به بیان ضوابط و مقررات استفاده از شرایط وبسایت یانی تحت دامنه yaniperfume.com می پردازد. یانی با هدف ارائه خدمات در حوزه فروش عطریجات به کاربران طراحی شده و برابر با شرایط و ضوابط ذیل نسبت به ارائه خدمات به کاربران اقدام می‌نماید. شرایط حاضر به‌عنوان یک قرارداد قطعی و لازم الاجرا با رعایت ماده ۱۰ و ۲۱۹ قانون مدنی بر روابط بین کاربران و مدیریت حاکم خواهد بود. ثبت نام کاربران در وبسایت یانی به منزله پذیرش و قبول تمامی شرایط و ضوابط این سند است. لذا ضروری‌ست پیش از ثبت نام و استفاده از خدمات یانی، این شرایط و ضوابط را به دقت مطالعه فرمایید.

تبصره: هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر یا نشان الکترونیک که مثبِت هویت امضا کننده باشد و به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود به‌منزله امضای الکترونیک و همانند امضای دست‌نویس واجد اعتبار خواهد بود و امضاکننده را به مفاد سند ملتزم می‌‌نماید.

2) تعاریف

 

 

 

۳) کلیات

۴) حساب کاربری

۵) شرایط خرید از فروشگاه

۶) ارسال

 

۷) تعویض و مرجوعی

8) حل و فصل اختلاف

در صورت بروز هرگونه اختلاف میان یانی و کاربر، طرفین حتی الامکان موضوع را از طریق مذاکره حل و فصل می‌نمایند. در این خصوص مشتری متعهد به همکاری با یانی و ارائه اطلاعات لازم و در صورت لزوم حضور در جلسات حضوری یا آنلاین می‌باشد. در صورت عدم حصول توافق از این طریق، هر یک از طرفین میتوانند به مراجع قضایی ذی‌صلاح مراجعه نمایند.

9) یانی چه اطلاعاتی را جمع آوری می‌نماید(قوانین کوکی)؟

الف) اطلاعات شخصی کاربران: اطلاعاتی که در وب‌سایت یانی به نشانی (yaniperfume.com) در زمان ثبت‌نام از کاربران جمع آوری می شود عبارتند از: نام و نام خانوادگی، آدرس محل سکونت، کد پستی، شماره تماس، ایمیل…. .

ب) اطلاعات  فنی شامل اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور، کوکی‌ها، نوع و نسخه مرورگر و مکالمات با پشتیبانی یانی.

تبصره 1: جمع‌آوری این اطلاعات این امکان را برای یانی فراهم می­آورد که تجربه کاربری را برای کاربران بهبود و ارتقا ببخشد.

تبصره 2: مرورگر اینترنت، کوکی‌ها را برای پیگیری و گاهی ردگیری اطلاعات خاصی بر روی کامپیوتر کاربر ذخیره می‌کند. کاربران می‌توانند مرورگر خود را تنظیم کنند تا کوکی‌ها را ذخیره نکند و یا در هنگام ذخیره هشدار دهد. اگر کاربر از این امکان استفاده کند ممکن است بخش‌هایی از سایت به درستی عمل نکنند.